top of page

פסיכותרפיה דינמית- חוויתית 

טיפול דינמי חוויתי מאפשר לאדם להכיר את עצמו לעומק, להכיר את הרבדים השונים בנפש שלו ולדעת מהם הכוחות השונים הפועלים בו. הטיפול הדינמי מאפשר להבין איך סיפור החיים של האדם משפיע על המציאות שלו כיום. כשנוגעים בשורש העניין מתאפשר שינוי בנפש האדם שיכול להביא לשינוי חיובי בתוך החיים עצמם. 

 

בטיפול דינמי חוויתי במקום לדבר על נושא אפשר לחוות אותו. האפשרות לחקור חוויה ולא רק לשוחח עליה מאפשרת גילויים חדשים ועמוקים שלא בהכרח יעלו בשיח רגיל. טיפול כזה הוא מרחב פתוח ומסקרן לחקירה אישית של המטופל את עצמו. 

    

פסיכותרפיה דינמית- חוויתית

פסיכותרפיה סנסומוטורית- פסיכותרפיה ממוקדת גוף 

הגישה הסנסומוטורית מסתכלת על החוויה המלאה- מחשבות, רגשות, חמשת החושים, תחושות גוף ומנח הגוף מכניסה את הגוף כמוקד במרחב הטיפולי.

הגוף מספר את כל מה שקורה בפנים- תנועת היד, או מצמוץ בעיניים, כל אלו סימנים של החוויה הפנימית שיכולים להוות שער כניסה לעולם הפנימי בצורה עמוקה ומשמעותית. העבודה בגישה הסנסומוטורית רותמת את המיינדפולנס על מנת לחקור את החוויה על שלל מרכיביה ולנוע באופן אורגני עם מה שמתגלה בכל רגע נתון בתוך הטיפול. העבודה הזו, שמלאה בחמלה, פתיחות וסקרנות, מאפשרת גילויים ושינויים עמוקים גם בתוך זמן קצר יחסית כשיש בשלות ומוכנות. 

הגישה הסנסומוטורית מתאימה מאוד לטיפול בטראומות למיניהם- טראומות שוק כמו תאונת דרכים, הלם קרב, פגיעה פיזית או נפשית, וטראומות התפתחותיות ומורכבות שונות כמו פגיעה ממושכת.  

התאהבתי בשיטה הזו לפני שנים כשנחשפתי אליה בלימודי תואר שני בפסיכותרפיה בארה"ב. התחלתי להתמחות בה בארה"ב ומאחר ואני באמת מאמינה בה והיא לא קיימת בארץ, אני ממשיכה לנסוע להתמחות בה באירופה במהלך השנה. הגישה הזו נותנת מענה עמוק לבעיות שונות ומאפשרת לאדם להכיר את עצמו וגופו טוב יותר, ולחיות באופן הרמוני ובריא יותר ואני מוקסמת ממנה כל הזמן. 

פסיכותרפיה סנסומוטורית

גשטאלט

גשטאלט היא דרך עבודה מלאת חיים ועניין. היא מאפשרת מרחב של משחק, סקרנות וגילוי בצורה של התנסות וחוויה. בתוך הטיפול דברים יכולים לקבל חיים- יהיה זה רגש פנימי, אדם חיצוני או חלום שנחלם. החוויה המחודשת של הדבר מאפשרת גילוי של רבדים שלא תמיד מתגלים רק דרך שיח של מחשבה. 

אחד בדברים המרכזיים בגשטאלט הוא פיתוח המודעות- מודעות למה שקורה בגוף, ברגש, במחשבה ובחוץ. כשאנחנו לא מודעים למשהו, הוא מנהל אותנו במחשכים, אולם ככל שהמודעות מתפתחת כך גם מתאפשרת בחירה. כשאפשר לבחור אחרת מהאוטומט זה משיב לאדם את החוויה של עצמאות. אדם שמרגיש שיש לו את היכולת לפעול ולבחור באופן עצמאי בחייו הוא אדם שיכול לחיות חיים מלאים וטובים, וזה מה שדרך הגשטאלט מבקשת לתת לאדם. במילים אחרות

 awareness brings change brings agency

גשטאלט

EMDR טיפול ב 

EMDR היא שיטת טיפול שהתחילה כטיפול בטראומה והתפתחה לטיפול במגוון נרחב של מצבים נפשיים שונים.

EMDR מבוססת על גירוי חיצוני בילטראלי של שני צידי המוח על מנת להביא לעיבוד ואחסון מחודש של חוויות. אירועים שהתרחשו בעבר ויצרו השפעה שלילית מתמשכת , יכולים להיות מעובדים מחדש כך שהזיכרון שלהם יישאר אך בלי הרגש הקשה הנלווה אליהם. 

טיפול בEMDR יכול להתאים גם למי שאינו רוצה להרבות בשיח, מאחר ורוב הטיפול נעשה דרך העיבוד המוחי ללא צורך בכניסה לפרטים. 

EMDR

פסיכולוגיה טרנספרסונאלית

"טרנספרסונאל"-מעבר לאישי 

הפסיכולוגיה הטרנספרסונאלית מסתכלת על מסע האדם בחיים מנקודת מבט גבוהה, ומלמדת שהאדם הרבה יותר נרחב מגבולות האגו שלו. היא מחברת בין הפסיכולוגיה המערבית לבין התורות הרוחניות השונות ויוצרת מפה דרכים להתפתחות האדם. הגישה הטרנספרסונאלית מבקשת לעזור לאדם להתפתח מעבר למוכר ולידוע ולגדול נפשית ורוחנית ככל שרק ירצה.  

טיפול בגישה טרנספרסונאלית יכול להכניס לתוכו אלמנטים כמו מדיטציה או תפילה ומאפשרת עיבוד של חוויות שונות מנקודת מבט רוחנית. ישנם אנשים שרוחניות לגווניה היא חלק חשוב בחייהם, ולאלו הטיפול הטרנספרסונאלי מאפשר מרחב תומך לחקירה והכרות אישית של גוף-נפש-רוח.

בשבילי הפסיכולוגיה הטרנספרסונאלית נותנת מקום לכל חלקיי ומאפשרת אינטגרציה בין התפיסה הרוחנית, הפסיכולוגיה והחיבור לגוף, ואני שמחה לתמוך במי שמבקש במסע הרוחני האישי שלו.  

 

פסיכולוגיה טרנספרסונאלית
bottom of page